ד"ר יהושע שרמן, עו"ד

תארים אקדמיים:
תואר דוקטור למשפטים (.Ph.D: מיסוי בינלאומי), University of London, London, U.K. 2016.
(Juris Doctor (J.D במשפטים Creighton University, Omaha, Nebraska, U.S.A., 1980.
(M.A) תואר שני Northwestern University, Evanston, Illinois, U.S.A., 1976.
(B.A) תואר ראשון Northwestern University, Evanston, Illinois, U.S.A., 1975.

הסמכה: 
לשכת עורכי הדין בישראל, 1986.
לשכת עורכי הדין באילינוי, ארה"ב, 1980.

חברות ופעילות בארגונים שונים:
מאז פרישתו משירות המדינה בנציבות מס הכנסה כמנהל המחלקה למיסוי בינלאומי בלשכה המשפטית והצטרפותו למשרד ד"ר מ. דרוקר ושות' – עורכי דין ונוטריונים, ד"ר שרמן מייעץ ומייצג יחידים וחברות בנוגע להיקף חבות המס שלהם על הכנסות שמפיקים מעסקאות בינלאומיות. פעילותו כוללת ייצוג מול רשויות המס, הן בישראל והן בחוץ-לארץ (באשר לייצוג בחו"ל, במהלך טיפול בזכויות נישומים מכוח אמנות מס שישראל צד להן) וכן, ייצוג בבתי משפט בישראל בערעורי מס הכנסה.
בתקופת שירותו ברשויות המס כמנהל המחלקה למיסוי בינלאומי, ד"ר שרמן היה חבר במשלחת הקבועה של משרד האוצר לניהול מו"מ עם למעלה מ-25 מדינות, לשם כריתת אמנות למניעת מסי כפל. כמו כן, ייצג את מדינת ישראל במו"מ ובדיונים עם הרשות הפלשתינאית, בעניין שני הסכמי מיסוי ובנוסף, בדיונים לבחינת האפשרות של הסכם משולש בין מדינת ישראל, הרשות הפלשתינאית וירדן. ד"ר שרמן גם ייצג את משרד האוצר/רשויות המס של ישראל בדיונים על פרשנות ויישום הוראות באמנות המס השונות של ישראל, במסגרת "הליכי הסכמה הדדית". בנוסף, ד"ר שרמן ייצג את מדינת ישראל בדיונים בארגון ה- OECD בנושא e-commerce.

העברת קורסים והרצאות:
ד"ר שרמן מרצה בתחום של מיסוי בינלאומי בחוג של מנהל עסקים מעל חמש עשרה שנים במכללה למינהל.
כמו כן, הן היום ובמהלך השנים, ד"ר שרמן מרצה במגוון נושאים הנוגעים לתחום של מיסוי בינלאומי בלשכת רו"ח, לשכת עו"ד, לשכות מסחר שונות וכן במכון היצוא.

שפות:
עברית, אנגלית.